Stravování a pitný režim

Stravování a pitný režim

Ke zdraví a spokojenosti Vašich dětí dospějeme tak, že budou mít po celý den možnost konzumovat plnohodnotnou zdravou a vyváženou stravu. 

Kromě dopolední přesnídávky, oběda a odpolední svačinky je dětem navíc podáváno také ovoce nebo zelenina (a to nejen jako příloha k obědu či svačinkám, ale i samostatně před dopolední přesnídávkou).

Děti nikdy nejsou násilně nuceny do jídla, avšak jsou vedeny k tomu, aby neznámé potraviny alespoň ochutnali, protože v nich chceme budovat návyk zdravého a pestrého stravování.

Protože si uvědomujeme, jak důležité je pro Vás sledování příjmu potravy Vašich dětí, bude v šatně vystavena tabule s informací o tom, kolik toho dané dítko přes den snědlo.

Jelikož nedisponujeme vlastní kuchyní, je strava dodávána ze zařízení k tomu určenému. Náš dodavatel nám smluvně zajišťuje, že je vždy zachována vhodná skladba jídelníčku a jsou dodržovány správné technologie přípravy pokrmů a nápojů. Veškeré informace týkající se menu naleznete na nástěnce přímo v naší provozovně.

V průběhu celého dne bude rovněž dbáno na přísun tekutin tak, aby vyhovoval nárokům Vašich ratolestí na ideální pitný režim. 

 

Speciální jídelníček

V současné době sledujeme narůst počtu dětí se specifickými stravovacími potřebami. Přicházíme tedy s nabídkou přizpůsobit náš jídelníček tak, aby vyhovoval i jim. Pokud Vaše dítě trpí nějakým omezením, vycházíme Vám vstříc s možností sestavit pro něj tzv. speciální jídelníček, který bude nahrazovat klasickou stravu a zůstane přitom pestrý a vyvážený.

 

Objednávání a odhlašování stravy

Strava se objednává VŽDY den dopředu a to do 10:30 (výjimku lze udělat u odpoledního pobytu).

Pokud si budete předem vědomi toho, že Vaše dítě následující den nebude přítomno ve školce a neodebere objednanou stravu, kontaktujte nás, prosím, do 10.30 hodin. JINAK NEBUDE MOŽNO STRAVU ZRUŠIT A BUDE VÁM TEDY ÚČTOVÁNA, I KDYŽ DÍTĚ NEBUDE Z JAKÉHOKOLI DŮVODU PŘÍTOMNO.V případě potřeby si mohou rodiče, kteří nestihli stravu včas odhlásit, po předchozí domluvě vyzvednout OBĚD (do sebou přinesených nádob splňujících příslušné hygienické normy).

This demo requires Flash Player.