Stravování a pitný režim

Stravování a pitný režim

Ke zdraví a spokojenosti Vašich dětí dospějeme tak, že budou mít po celý den možnost konzumovat plnohodnotnou zdravou a vyváženou stravu. 

Kromě dopolední přesnídávky, oběda a odpolední svačinky je dětem navíc podáváno také ovoce nebo zelenina (a to nejen jako příloha k obědu či svačinkám, ale případně i samostatně před dopolední přesnídávkou).

Děti nikdy nejsou násilně nuceny do jídla, avšak jsou vedeny k tomu, aby neznámé potraviny alespoň ochutnali, protože v nich chceme budovat návyk zdravého a pestrého stravování. Je potřeba, aby v tomto duchu vedli děti také jejich rodiče. 

Jelikož nedisponujeme vlastní kuchyní, je strava dodávána ze zařízení k tomu určenému. Náš dodavatel nám smluvně zajišťuje, že je vždy zachována vhodná skladba jídelníčku a jsou dodržovány správné technologie přípravy pokrmů a nápojů. Veškeré informace týkající se menu naleznete na nástěnce přímo v naší provozovně.

V průběhu celého dne bude rovněž dbáno na přísun tekutin tak, aby vyhovoval nárokům Vašich ratolestí na ideální pitný režim. 

 

Speciální stravovací potřeby

V současné době sledujeme narůst počtu dětí se specifickými stravovacími potřebami. Pokud Vaše dítě trpí nějakým omezením, vycházíme Vám vstříc s možností nosit si vlastní stravu, která bude v případě potřeby nahrazovat naše menu.

 

Objednávání a odhlašování stravy

Strava se objednává VŽDY den dopředu a to do 10:30.

Pokud si budete předem vědomi toho, že Vaše dítě následující den nebude přítomno ve školce a neodebere objednanou stravu, kontaktujte nás, prosím, do 10.30 hodin. JINAK NEBUDE MOŽNO STRAVU ZRUŠIT A BUDE VÁM TEDY ÚČTOVÁNA, I KDYŽ DÍTĚ NEBUDE Z JAKÉHOKOLI DŮVODU PŘÍTOMNO.

 V případě potřeby si mohou rodiče, kteří nestihli stravu včas odhlásit, po předchozí domluvě vyzvednout OBĚD (do sebou přinesených nádob splňujících příslušné hygienické normy) a to nejpozději do 12:15 téhož dne.

This demo requires Flash Player.